1924 Founder Akira Yamada 2
1924 Founder Akira Yamada

V roce 1924 pan Akira Yamada založena společnost Daikin zřízením „Osaka Kinzoku Kogyosho komanditní společnost“, kovový továrník, který produkoval letadlo chladiče trubky. Společnost se brzy začala specializovat v průmyslových klimatizačních systémech a od té doby, DAIKIN rozrostla, aby se stal světovým číslo jedna výrobce klimatizačních systémů.

Daikin_1934_First refrigerator proto_tcm683-327582
1934 First refrigerator proto

Jádrem úspěchu společnosti je její pozoruhodný důraz na rozvoj vytápění, chlazení, větrání, klimatizace a chlazení řešení energeticky úsporných pro bytové, komerční a průmyslové aplikace. Tato specializace, v kombinaci se závazkem odpovědnosti k životnímu prostředí, je DAIKIN jedinečný. Inovace, udržitelnost a energetickou účinnost mít nejvyšší prioritu, svědčí vývoj produktů a systémů, které s každou generací, spotřebují méně energie a uvolňují méně uhlíku do atmosféry.

Daikin_1951_First packaged aircon_tcm683-327583

DAIKIN byl v čele technických inovací, protože to začalo vyrábět chladicí systémy a zařízení a v roce 1930. To zahájila řadu „prvenství“ průmyslu, včetně prvního tepelného čerpadla klimatizace v roce 1958 a první VRV (Variable chladiva Volume) systému v roce 1982, který byl schopen dodávat klimatizovaný vzduch z více vnitřních jednotek připojených k jedné venkovní jednotce ,

V roce 1999 společnost zahájila Ururu Sarara, jako první na světě dělenou klimatizaci který je schopen regulovat vlhkost v místnosti bez vnějšího zdroje vody. Systém byl aktualizován v roce 2013, aby se stala první rezidenční klimatizace použít R32 chladivo příští generace, což umožní snížit dopad na životní prostředí. V roce 2006, DAIKIN představil řadu Daikin Altherma pro vzduch-voda tepelných čerpadel pro domácí vytápění a ohřev vody, která byla prodloužena s hybridním a pozemní zdroj tepelné čerpadlo v roce 2014.

Daikin neustále inovovat, s uvedením na začátku tohoto roku systému rekuperace tepla VRV IV. Toto kompletní stavební řešení je až o 28% účinnější než předchozí generace VRV, je pružnější a může být instalován rychleji, než jakýkoli jiný systém rekuperace tepla.

Pro DAIKIN v Evropě, European Development Centre (EDC), je rozhodující ve vývoji inovativních a energeticky účinných řešení, navržené a vyrobené v Evropě, aby vyhovovaly na evropský trh. První jednotka vyvinutá speciálně pro Evropu byl DAIKIN Emura obytný klimatizační zařízení, která byla zahájena v roce 2010. EDC nadále rozvíjet inovativní a energeticky efektivní řešení, se zahájením kazety plně Byt v roce 2013 (první vnitřní jednotky navržených evropské stropní desky) a nedávno zahájila druhé generace DAIKIN Emura.

Všechny výrobky DAIKIN jsou podložené vyhlášenou kvalitou a spolehlivostí a 90 lety zkušeností, sloužit zákazníkům po celém světě.

DAIKIN je skutečně globální působností, s prodejní operace ve více než 130 zemích a 60 výrobních závodů po celém světě. Portfolio společnosti se v posledních letech, a to prostřednictvím strategických akvizic, včetně oyl Industries, mateřská společnost McQuay International, AAF International a J & E Hall, v roce 2006; Německý výrobce topení Rotex v roce 2008; stejně jako turecký vytápění a klimatizace výrobce Airfel a USA, klimatizace společnosti Goodman v roce 2011.

Daikin úspěch za posledních 90 let, je výsledkem naslouchání našim zákazníkům a poskytování řešení, která splňují jejich měnící se potřeby. Bez ohledu na budoucnost, DAIKIN bude i nadále rozvíjet energeticky účinných řešení pro zlepšení pohodlí, snížit náklady a menší dopad na životní prostředí. Tady je na dalších 90 úspěšných let!


Proč spolupracovat s námi