V roce 1924 založil pan Akira Yamada společnost DAIKIN založením „Osaka Kinzoku Kogyosho Limited Partnership“, zpracovatel kovu, který vyráběl trubice leteckých radiátorů. Společnost se brzy začala specializovat na průmyslové klimatizační systémy a od té doby se společnost DAIKIN rozrostla a stala se světovým výrobcem klimatizačních systémů číslo jedna.

 

Srdcem úspěchu společnosti je její jedinečné zaměření na vývoj energeticky účinných řešení vytápění, chlazení, ventilace, klimatizace a chlazení pro rezidenční, komerční a průmyslové aplikace. Tato specializace v kombinaci se závazkem k odpovědnosti za životní prostředí činí DAIKIN jedinečným. Inovace, udržitelnost a energetická účinnost mají nejvyšší prioritu, což dokazuje vývoj produktů a systémů, které s každou generací spotřebovávají méně energie a uvolňují méně uhlíku do atmosféry.

Společnost DAIKIN zaujímá přední místo v oblasti technických inovací od doby, kdy ve 30. letech začala vyrábět chladicí systémy a chladničky. Zahájila řadu průmyslových „prvenství“, včetně první klimatizační jednotky s tepelným čerpadlem v roce 1958 a prvního systému VRV (variabilní objem chladiva) v roce 1982, který byl schopen dodávat upravený vzduch z více vnitřních jednotek připojených k jedné venkovní jednotce.

V roce 1999 společnost uvedla na trh Ururu Sarara, první split klimatizaci na světě schopnou regulovat vlhkost v místnosti bez externího zdroje vody. Systém byl upgradován v roce 2013 a stal se první klimatizací pro domácnosti, která používá chladivo nové generace R32, což pomáhá snížit jeho dopad na životní prostředí. V roce 2006 představila společnost DAIKIN řadu tepelných čerpadel vzduch-voda DAIKIN Altherma pro vytápění a ohřev vody, která byla v roce 2014 rozšířena o hybridní a zemní tepelné čerpadlo.

Společnost DAIKIN pokračuje v inovacích a na začátku letošního roku uvedla na trh systém rekuperace tepla VRV IV. Toto kompletní řešení budovy je až o 28% účinnější než předchozí generace VRV, je flexibilnější a lze jej instalovat rychleji než jakýkoli jiný systém rekuperace tepla.

Pro společnost DAIKIN v Evropě je Evropské vývojové centrum (EDC) klíčové při vývoji inovativních, energeticky účinných řešení navržených a vyrobených v Evropě tak, aby vyhovovaly evropskému trhu. První jednotkou vyvinutou speciálně pro Evropu byla obytná klimatizace DAIKIN Emura, uvedená na trh v roce 2010. Společnost EDC pokračovala ve vývoji inovativních a energeticky účinných řešení a v roce 2013 uvedla na trh kazetu Fully Flat (první vnitřní jednotka navržená tak, aby vyhovovala evropským stropní desky) a nedávno uvedená druhá generace DAIKIN Emura.

Všechny produkty DAIKIN se opírají o renomovanou kvalitu a spolehlivost a 90 let zkušeností se službami zákazníkům po celém světě.

Společnost DAIKIN má skutečně globální zastoupení s prodejními pobočkami ve více než 130 zemích a asi 60 výrobních závodech po celém světě. Portfolio společnosti v posledních letech vzrostlo díky strategickým akvizicím, včetně OYL Industries, mateřské společnosti McQuay International, AAF International a J&E Hall, v roce 2006; Německý výrobce topení Rotex v roce 2008; stejně jako turecký výrobce topení a klimatizace Airfel a americká společnost zabývající se klimatizací Goodman v roce 2011.

Úspěch společnosti DAIKIN za posledních 90 let je výsledkem naslouchání našim zákazníkům a poskytování řešení, která splňují jejich měnící se potřeby. Ať už má budoucnost cokoli, DAIKIN bude i nadále vyvíjet energeticky účinná řešení pro zlepšení pohodlí, snížení nákladů a snížení dopadu na životní prostředí. Tady je dalších 90 úspěšných let!

 

historie DAIKIN ve fotografii od roku 1924 po současnost:


Proč spolupracovat s námi